STUDIUJ MEBEL I FORMY PRZESTRZENNE
Kierunek studiów: Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna
Specjalność: mebel i formy przestrzenne
Celem kształcenia na kierunku jest przygotowanie przyszłego projektanta zarówno do zespołowej jak i indywidualnej pracy związanej z projektowaniem mebli.
Akademia Sztuki w Szczecinie www.facebook.com/akademiasztuki.eu
Instagram uczelni www.instagram.com/akademiasztuki.szczecin
Instagram Studiuj Sztuke www.instagram.com/StudiujSztuke
Szczegóły dotyczące rekrutacji na naszej stronie www.AkademiaSztuki.eu/rekrutacja
Wszystkie pytania i wątpliwości rozwieje Biuro Spraw Studenckich pod adresem bos@akademiasztuki.eu














Meble towarzyszą nam wszędzie: w domu, w pracy, na spacerze w parku, w teatrze, w bibliotece... Uzupełniają najprostsze i najbardziej spektakularne wnętrza oraz otwarte przestrzenie naszych miast nierzadko decydując o ich funkcji i charakterze. W budowie i detalu tych wiekowych znajdziemy elementy charakterystyczne dla architektury następujących po sobie epok, doszukamy się rozmaitych rzemieślniczych rozwiązań i szlachetnych technik wytwarzania. Współczesne zaskakują nas nierealnymi wręcz formami, innowacyjnymi materiałami i możliwościami szybkiego powielania dla użytkowników rozsianych po całym globie.
Specjalność Mebel i Formy Przestrzenne na kierunku Architektura Wnętrz i Przestrzeń Wirtualna to możliwość poznania nie tylko procesu projektowania mebli będących odpowiedzią na rozmaite problemy i potrzeby, ale także ich rodzajów, konstrukcji, materiałów i technologii stosowanych przy ich produkcji. To także szansa na zapoznanie się z historią dizajnu, innowacjami i nazwiskami tych, których meblowe projekty okrzyknięte są dziś mianem wzorniczych ikon.

W Pracowni Projektowania Mebla uczestniczę od rozpoczęcia studiów na Akademii. Przez 5 lat Pracownia nauczyła mnie projektowania wielowymiarowego, opartego przede wszystkim na procesie twórczym i opracowywaniu własnej koncepcji. Pracownia Projektowania Mebla daje możliwość realizacji wielu ciekawych tematów semestralnych, które są w stanie rozwinąć wiedzę studenta oraz poszerzyć jego zainteresowania. Prowadzący dbają także o przyjemną atmosferę podczas zajęć, zachęcając tym samym do czynnego udziału studentów w zajęciach. Dzięki Pracowni każdy ma szansę na nieustanny rozwój w zakresie sztuki użytkowej. Uczestnictwo w zajęciach pomogło mi także ukierunkować się na własne projektowanie, dlatego zdecydowałam się na obronę dyplomu licencjackiego właśnie z Pracowni Projektowania Mebla. Zaprojektowałam wtedy zestaw siedzisk inspirowanych budową unerwienia liści. Wkrótce czeka mnie dyplom magisterski, gdzie także postanowiłam zaprojektować i obronić projekt mebla.

Opakowania zwłaszcza te papierowe bezpośrednio wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego, są troską o dbałość naszej planety. Papier/karton/tektura są materiałami ekologicznymi, które można poddać procesowi recyklingu. Obecnie zauważamy wzrost rynku opakowań biodegradowalnych. Za klika lat opakowania z papieru będą przeważały w całej branży opakowaniowej. Staną się nieodzownym i koniecznym produktem nie tylko marketingowym, ale również dzięki projektantom będą realizowały nowe i innowacyjne funkcje.
Laboratorium Technologii Papieru i Opakowań to poszukiwanie twórczych, nowatorskich rozwiązań konstrukcji papierowych opakowań. W pierwszej kolejności poznawanie właściwości i potencjału różnych rodzajów wytworów papierniczych, takich jak m.in.: potencjału termicznego tektury falistej. Natomiast ostatecznym efektem eksperymentowania studentów jest wykreowanie nowej formy bryły opakowaniowej.
Zajęcia realizowane są w sposób interdyscyplinarny, proces nauczania opiera się na zainspirowaniu studentów do otwartości i kreatywności myślenia, a także do pracy zespołowej i umiejętności czerpania z różnych źródeł. Realizacje studentów publikowane są na edukacyjnej stronie https://czarujemyopakowaniami.wordpress.com