STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WNĘTRZ I PRZESTRZEŃ WIRTUALNĄ
STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
STUDIUJ GRAFIKĘ ARTYSTYCZNĄ
STUDIUJ GRAFIKĘ INTERAKTYWNĄ
STUDIUJ GRAFIKĘ PROJEKTOWĄ
STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ I GRY KOMPUTEROWE
STUDIUJ MALARSTWO
STUDIUJ GRY I APLIKACJE
STUDIUJ PROJEKTOWANIE MODY
STUDIUJ PROJEKTOWANIE PRODUKTU
STUDIUJ SZTUKĘ MEDIÓW I ANIMACJĘ
AS / SZCZECIN ASWS

STUDIUJ MEBEL I FORMY PRZESTRZENNE


Kierunek studiów: Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna

Specjalność: mebel i formy przestrzenne

Celem kształcenia na kierunku jest przygotowanie przyszłego projektanta zarówno do zespołowej jak i indywidualnej pracy związanej z projektowaniem mebli.
 
Student uczy się projektować meble, formy użytkowe i przestrzenne oraz oświetlenie we wnętrzach i w przestrzeni otwartej, a także opakowania. Poznaje najnowsze technologie z zakresu projektowania architektury wnętrz, projektowania mebla i form przestrzennych w teorii i w praktyce, korzystając z najnowszego wyposażenia pracowni i warsztatów. Wykonuje prototypy mebli.
 
Student ma szanse na zdobycie specjalizacji odpowiadającej potrzebom zatrudnienia w architektonicznych studiach projektowych, zakładach produkujących meble, pracowniach aranżacji wnętrz lub pracy w charakterze niezależnego projektanta.
 
Studia na Wydziale Architektury Wnętrz to także szerokie zaplecze przedmiotów teoretycznych należących do Zakładu Nauk Humanistycznych i Technik Projektowych. Student ma szanse na zdobycie specjalizacji odpowiadającej potrzebom zatrudnienia w architektonicznych studiach projektowych, zakładach produkujących meble, pracowniach aranżacji wnętrz lub pracy w charakterze niezależnego projektanta. Z dumą obserwujemy naszych studentów rozwijających swoje pasje po ukończeniu studiów w renomowanych biurach projektowych lub prowadzących swoją własną działalność. Edukacja na tym wydziale odbywa się pod okiem wyspecjalizowanej kadry z wieloletnim doświadczeniem – profesjonalistów w swoich dziedzinach, projektantów i artystów znanych w kraju oraz za granicą. Prace studentów, absolwentów oraz pedagogów są wyróżniane i prezentowane na wielu znanych festiwalach oraz wydarzeniach artystycznych o zasięgu ogólnopolskim czy międzynarodowym.
 
 
Sprawdzaj nasze media społecznościowe:
Akademia Sztuki w Szczecinie www.facebook.com/akademiasztuki.eu
Kolegium Sztuk Wizualnych www.facebook.com/KolegiumSztukWizualnych 
Instagram uczelni www.instagram.com/akademiasztuki.szczecin 
Instagram Studiuj Sztuke www.instagram.com/StudiujSztuke 

Szczegóły dotyczące rekrutacji na naszej stronie www.AkademiaSztuki.eu/rekrutacja  

Wszystkie pytania i wątpliwości rozwieje Biuro Spraw Studenckich pod adresem bos@akademiasztuki.eu 
mgr
Paweł Machomet 
Zakład mebla i form przestrzennych

Meble towarzyszą nam wszędzie: w domu, w pracy, na spacerze w parku, w teatrze, w bibliotece... Uzupełniają najprostsze i najbardziej spektakularne wnętrza oraz otwarte przestrzenie naszych miast nierzadko decydując o ich funkcji i charakterze. W budowie i detalu tych wiekowych znajdziemy elementy charakterystyczne dla architektury następujących po sobie epok, doszukamy się rozmaitych rzemieślniczych rozwiązań i szlachetnych technik wytwarzania. Współczesne zaskakują nas nierealnymi wręcz formami, innowacyjnymi materiałami i możliwościami szybkiego powielania dla użytkowników rozsianych po całym globie. 

 Specjalność Mebel i Formy Przestrzenne na kierunku Architektura Wnętrz i Przestrzeń Wirtualna to możliwość poznania nie tylko procesu projektowania mebli będących odpowiedzią na rozmaite problemy i potrzeby, ale także ich rodzajów, konstrukcji, materiałów i technologii stosowanych przy ich produkcji. To także szansa na zapoznanie się z historią dizajnu, innowacjami i nazwiskami tych, których meblowe projekty okrzyknięte są dziś mianem wzorniczych ikon.studentka 2 roku II stopnia
Kamila Kieda 

 W Pracowni Projektowania Mebla uczestniczę od rozpoczęcia studiów na Akademii. Przez 5 lat Pracownia nauczyła mnie projektowania wielowymiarowego, opartego przede wszystkim na procesie twórczym i opracowywaniu własnej koncepcji. Pracownia Projektowania Mebla daje możliwość realizacji wielu ciekawych tematów semestralnych, które są w stanie rozwinąć wiedzę studenta oraz poszerzyć jego zainteresowania. Prowadzący dbają także o przyjemną atmosferę podczas zajęć, zachęcając tym samym do czynnego udziału studentów w zajęciach. Dzięki Pracowni każdy ma szansę na nieustanny rozwój w zakresie sztuki użytkowej. Uczestnictwo w zajęciach pomogło mi także ukierunkować się na własne projektowanie, dlatego zdecydowałam się na obronę dyplomu licencjackiego właśnie z Pracowni Projektowania Mebla. Zaprojektowałam wtedy zestaw siedzisk inspirowanych budową unerwienia liści. Wkrótce czeka mnie dyplom magisterski, gdzie także postanowiłam zaprojektować i obronić projekt mebla.dr
Agnieszka Andruszkiewicz

Opakowania  zwłaszcza te papierowe bezpośrednio wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego, są troską o dbałość  naszej planety. Papier/karton/tektura są materiałami ekologicznymi, które można poddać procesowi recyklingu. Obecnie zauważamy wzrost rynku opakowań biodegradowalnych. Za klika lat opakowania z papieru będą przeważały w całej branży opakowaniowej. Staną się nieodzownym i koniecznym produktem nie tylko marketingowym, ale również dzięki projektantom będą realizowały  nowe i innowacyjne funkcje.

Laboratorium Technologii Papieru i Opakowań to poszukiwanie twórczych, nowatorskich rozwiązań konstrukcji papierowych opakowań. W pierwszej kolejności poznawanie właściwości i potencjału różnych rodzajów wytworów papierniczych, takich jak m.in.: potencjału termicznego tektury falistej. Natomiast ostatecznym efektem eksperymentowania studentów jest wykreowanie nowej formy bryły opakowaniowej.

Zajęcia realizowane są w sposób interdyscyplinarny, proces nauczania opiera się na zainspirowaniu studentów do otwartości i kreatywności myślenia, a także do pracy zespołowej i umiejętności czerpania z różnych źródeł.  Realizacje studentów publikowane są na edukacyjnej stronie https://czarujemyopakowaniami.wordpress.comzamknij