STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WNĘTRZ I PRZESTRZEŃ WIRTUALNĄ
STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
STUDIUJ GRAFIKĘ ARTYSTYCZNĄ
STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ
STUDIUJ MALARSTWO
STUDIUJ GRY KOMPUTEROWE I RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNĄ
STUDIUJ PROJEKTOWANIE MODY
STUDIUJ PROJEKTOWANIE PRODUKTU
STUDIUJ NOWE MEDIA I ANIMACJĘ
AS / SZCZECIN ASWS

STUDIUJ GRAFIKĘ PROJEKTOWĄ

kierunek studiów: Grafika 
specjalnść: grafika projektowa 
 
studia I i II stopnia 
 
Studia na kierunku Grafika, na specjalności grafika projektowa
gwarantują studentowi rozwój w takich dziedzinach, jak:
— typografia
— liternictwo
— projektowanie wydawnictw
— plakat
— projektowanie znaku graficznego i identyfikacji wizualnej
— ilustracja
— projektowanie stron internetowych i aplikacji
— multimedialne projektowanie graficzne
— projektowanie kampanii społecznych i promocyjnych
 

Każdej z powyższych dziedzin dedykowana jest autorska pracownia prowadzona przez wysokiej klasy specjalistów – artystów grafików i projektantów, wyposażona w profesjonalny sprzęt i oprogramowanie. Treści programowe pracowni dostosowane są do współczesnych realiów i potrzeb, a także sprzyjają pracy związanej z rozwojem osobowości twórczej i artystycznej studentów. Wszystkie projekty tworzone w pracowniach powstają pod opieką wykładowców i traktowane są indywidualnie po to, by odnaleźć i rozwijać naturalne predyspozycje przyszłych projektantów i artystów. Student w toku studiów zdobywa wiedzę niezbędną do podjęcia samodzielnej pracy projektowej i artystycznej oraz pracy w instytucjach kultury, wydawnictwach, projektowych studiach graficznych, agencjach reklamowych, studiach interaktywnych oraz drukarniach.
 
Sprawdzaj nasze media społecznościowe:
Akademia Sztuki w Szczecinie www.facebook.com/akademiasztuki.eu 
Kolegium Sztuk Wizualnych www.facebook.com/KolegiumSztukWizualnych 
Instagram uczelni www.instagram.com/akademiasztuki.szczecin 
Instagram Studiuj Sztuke www.instagram.com/StudiujSztuke 

Szczegóły dotyczące rekrutacji na naszej stronie www.AkademiaSztuki.eu/rekrutacja  

Wszystkie pytania i wątpliwości rozwieje Biuro Spraw Studenckich pod adresem bos@akademiasztuki.eu 
mgr
Piotr Depta-Kleśta
Pracownia Projektowania Plakatu i Ilustracji
Grafika projektowa łączy i spaja w sobie aspekty wynikające z artystycznych poszukiwań studentów wraz z ich użytkowymi cechami. Studiowanie grafiki projektowej jest wielką przygodą, kreatywnym wyzwaniem, otwiera przy tym szerokie możliwości przed studiującymi, dając im szansę pracowania w zawodzie mającym wiele twarzy i otwierającym wiele, czasem nieoczywistych perspektyw zawodowych i artystycznych. Sam proces studiowania opiera się na indywidualnym podejściu, kontakcie student–prowadzący (wykładowca). Poprzez tzw. korekty studiujący podchodzi kreatywnie do zadania projektowego, czego wynikiem jest osiągnięcie założonego wcześniej celu, np. zaprojektowanie znaku graficznego (logo), stworzenie ilustracji dla magazynu, zaprojektowanie aplikacji mobilnej lub wykreowanie adekwatnej identyfikacji wizualnej dla firmy, wydarzenia bądź produktu.
dr hab.
Michał Kacperczyk 
Pracownia Typografii
Studia na Grafice Projektowej przygotowują przede wszystkim w zakresie przedmiotów stricte specjalizacyjnych (jak np. projektowanie znaków graficznych, plakatów, identyfikacji i informacji wizualnych, typografii, publikacji wielostronicowych, ilustracji, aplikacji, stron internetowych, animacji, kampanii reklamowych i społecznych, etc.). W Katedrze Grafiki Projektowej wykładają uznani projektanci o międzynarodowym dorobku artystycznym a sam proces kształcenia opiera się w dużym stopniu o indywidualny system korekt. Nasi studenci mają zatem możliwość czerpania wiedzy i umiejętności od doświadczonych projektantów, których prace często prezentowane są i doceniane na całym świecie. Jesteśmy ukierunkowani na przygotowanie studentów do podjęcia samodzielnej pracy w zawodzie grafika-projektanta (zarówno w zespole kreatywnym jak i w charakterze wolnego strzelca). Nasi absolwenci z powodzeniem realizują się na szeroko pojętym rynku projektowania graficznego, komunikacji wizualnej i reklamy. Pracują najczęściej w agencjach reklamowych i interaktywnych, studiach projektowych i postprodukcyjnych, domach mediowych, wydawnictwach, atelier fotograficznych, działach kreacji firm czy biurach promocji instytucji kultury.
studentka I roku II stopnia grafiki projektowej
Agata Olszewska
Na Akademię Sztuki trafiłam na drugim roku studiów dzięki progamowi wymiany studentów „MOST”. Po jego zakończeniu zostałam na uczelni i kontynuuję naukę do teraz. Studiowanie grafiki projektowej na Akademii Sztuki w Szczecinie pozwoliło mi rozwinąć się zarówno projektowo jak i artystycznie. Możliwość samodzielnego wyboru przedmiotów od drugiego roku studiów umożliwia poszukiwanie, a następnie kształtowanie umiejętności w najbardziej interesujących dla siebie dziedzinach. Uczelnia organizuje wiele warsztatów, kursów i programów stażowych, które pozwalają na zdobycie cennych umięjetności i doświadczenia w pracy z klientem czy różnego rodzaju instytucjami już podczas studiów.
student I roku II stopnia grafiki projektowej
Paweł Jarczak 
Studiowanie na Akademii Sztuki w Szczecinie pozwoliło rozwinąć pasje i umiejętności, dało mi możliwość zaistnienia i postawienia pierwszych kroków na rynku pracy. Dzięki programowi POWER miałem możliwość odbycia dwumiesięcznego stażu w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, dzięki czemu mój dyplom licencjacki powstał we współpracy z instytucją, która planuje wydanie publikacji.
zamknij