STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
STUDIUJ GRAFIKĘ ARTYSTYCZNĄ
STUDIUJ GRAFIKĘ PROJEKTOWĄ
STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ
STUDIUJ MALARSTWO
STUDIUJ GRY KOMPUTEROWE I RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNĄ
STUDIUJ PROJEKTOWANIE MODY
STUDIUJ PROJEKTOWANIE PRODUKTU
STUDIUJ NOWE MEDIA I ANIMACJĘ
AS / SZCZECIN ASWS

STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WNĘTRZ I PRZESTRZEŃ WIRTUALNĄ

Kierunek studiów: Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna
specjalność: architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna
 
studia I i II stopnia

Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna to kierunek dla tych, którzy chcieliby posiąść wiedzę na temat kreowania rozmaitych przestrzeni prywatnych i publicznych tak w otaczającej nas rzeczywistości, jak i rzeczywistości wirtualnej. W toku studiów zdobędziesz umiejętności związane z technicznymi i plastycznymi aspektami projektowania. Jako przyszły architekt wnętrz swój warsztat będziesz doskonalić, poznając m.in. zasady ergonomii, budownictwa, perspektywy, rysunku projektowego, tworząc autorskie koncepcje w programach 3D. Poszerzysz wiedzę z zakresu architektury i designu oraz pogłębisz zmysł estetyczny poprzez malarstwo, rzeźbę czy fotografię.

Twoje projekty będą mogły poruszać różnego rodzaju problemy i wpisywać się w panujące trendy. Duży wybór pracowni projektowania architektury wnętrz, wystaw, oświetlenia, przestrzeni terapeutycznych, publicznych, wirtualnej rzeczywistości i mebla umożliwi Ci rozwój na wielu płaszczyznach i prowadzenie projektów zgodnie z Twoimi predyspozycjami. Studiując Architekturę Wnętrz i Przestrzeń Wirtualną zdobywasz szansę na współpracę z przedstawicielami biznesu i prezentację projektów w ramach polskich i zagranicznych wystaw, targów oraz festiwali budując w ten sposób swój dorobek projektowy.
 
Sprawdzaj nasze media społecznościowe:
Akademia Sztuki w Szczecinie www.facebook.com/akademiasztuki.eu
Kolegium Sztuk Wizualnych www.facebook.com/KolegiumSztukWizualnych
Instagram uczelni www.instagram.com/akademiasztuki.szczecin
Instagram Studiuj Sztuke www.instagram.com/StudiujSztuke

Szczegóły dotyczące rekrutacji na naszej stronie www.AkademiaSztuki.eu/rekrutacja 

Wszystkie pytania i wątpliwości rozwieje Biuro Spraw Studenckich pod adresem bos@akademiasztuki.eu 

 
 
dr
Dominika Zawojska-Kuriata

Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz i Kształtowania Przestrzeni Publicznej
Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz i Wystawiennictwa

 

Oprócz nauki projektowania architektury wnętrz, przestrzeni publicznych, przestrzeni terapeutycznych, wystawiennictwa, mebli czy form użytkowych, studenci mogą uczyć się projektowania gier i poruszania się w wirtualnej rzeczywistości dokonując wyboru pośród przeróżnych pracowni, które prowadzone są przez znakomitych pedagogów, oferujących swoje doświadczenie, wiedzę i wieloletnią praktykę projektową.  

Na wydziale Architektury wnętrz możliwe jest kształcenie się w systemie dwustopniowym – na poziomie licencjackim i magisterskim. Mogę śmiało pokusić się o stwierdzenie, że osoby, które ukończyły Architekturę wnętrz i przestrzeń wirtualną na naszym wydziale są świadomymi i profesjonalnymi projektantami, którzy zdobytą wiedzą potrafią wykorzystać podczas praktyki zawodowej.  

Nasi absolwenci odnoszą sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą, podejmując pracę w renomowanych biurach projektowych, czy prowadząc własną działalność architektoniczną.  

Odbywając zajęcia ze studentami I roku, I stopnia podczas Podstaw projektowania architektury wnętrz, aż po zajęcia na drugim stopniu studiów w pracowniach, mam szansę obserwować niesamowity rozwój i postęp, który świadczy o tym, jaką drogę projektową przebywają, uczestnicząc w różnorodnych oferowanych im zajęciach. Jak co roku cieszę się na spotkanie z nowym rocznikiem przyszłych architektów wnętrz!

dr
Olga Kiedrowicz-Świtalska

Pracownia Projektowania Architektury Wnętrz i Przestrzeni Terapeutycznych
Pracownia Projektowania Multisensorycznego

 

Architektura wnętrz to obszar działań ściśle związanych z przestrzenią najbliższą człowiekowi – czyli nam wszystkim. Studiując kierunek Architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna przede wszystkim uczysz się projektować, znajdując odpowiedni balans pomiędzy aspektami technicznymi a autorskimi ideami, które stają się podstawą do formowania własnego, unikatowego języka artystycznego. Dostępna infrastruktura – modelarnia, profesjonalne laboratoria działające przy Centrum Przemysłów Kreatywnych – pomagają wdrożyć projekty „w życie”, wykonać profesjonalne modele czy prototypy. Łącząc tym samym – co ważne w każdej sztuce projektowej – teorię z praktyką. 

studentka AWIPW, rok III, I st
Kinga Łukasik

Studia na Wydziale Architektury Wnętrz od pierwszego dnia okazały się sporym wyzwaniem. W ciągu niemal trzech lat nauczyłam się zaangażowania, czerpania radości z powierzonych mi zadań oraz tego, że popełnianie błędów jest okej. Studia pozwoliły mi spojrzeć na różne rzeczy z szerszej perspektywy, zrozumieć, że piękno może być obiektywne, jak i subiektywne 

Nauczyłam się odnajdywać inspiracje w otaczającej nas codzienności, przywiązywać dużą uwagę do estetyki oraz samodzielnie rozwiązywać problemy projektowe. Poznałam dziesięć zasad dobrego designu, z których staram się korzystać przy każdym procesie tworzenia. Spotkałam wykładowców, którzy z niesamowitą pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Miałam okazję spróbować swoich sił w wielu dziedzinach związanych z architekturą wnętrz, dzięki czemu znalazłam kierunek, w którym czuję się najlepiej, i z którym wiążę swoją przyszłość. 


AWIPW, rok II, st. II
Blanka Jaworska

Architektura wnętrz to kierunek dla wszystkich, których fascynuje kreowanie przestrzeni wokół człowieka. Studenci mogą sprawdzić się w projektowaniu małej i wielkiej architektury; wnętrz oraz mebli. Wykładowcy zachęcają nas do kreatywnego myślenia i unikania schematów. W świetnie wyposażonych laboratoriach Centrum Przemysłów Kreatywnych możemy zmierzyć się z samodzielnym wykonaniem projektu pod okiem zawsze chętnych do pomocy laborantów. Jest to dobra okazja, by zapoznać się z materiałami i możliwościami ich wykorzystania, co znacząco wzbogaca naszą praktyczną wiedzę i może okazać się super przygodą. Prócz standardowych zajęć związanych z projektowaniem uczelnia oferuje możliwość wybrania pracowni artystycznych, w których możemy rozwijać swoje pasje związane na przykład z malarstwem, ceramiką czy fotografią. To wspaniały czas na eksperymentowanie i odkrywanie nowych zajawek. Studiowanie na tym kierunku wykształciło mój charakter i uwrażliwiło na problemy współczesnego świata, nauczyło uważności i szerszego myślenia.

absolwentka, projektantka wnętrz w IKEA
Martyna Wojciechowska

Studiowanie Architektury Wnętrz dało mi możliwość odkrycia tego, co kocham robić. A to, że nadal rozwijam się artystycznie i projektuję, jest zasługą osób tworzących Wydział, które popychały mnie do tego, żebym zawsze myślała szerzej. Studia nauczyły mnie posiadania silnego własnego zdania i zupełnie innej wrażliwości. Pokazały mi, że jeśli wystarczająco ciężko pracujemy, możemy zrobić wszystko. Dały mi ogromną pewność siebie.

zamknij