STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ MALARSTWO
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ FILM EKSPERYMENTALNY
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ ANIMACJĘ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ PROJEKTOWANIE PRODUKTU
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ PROJEKTOWANIE UBIORU
ZOBACZ SPOT
AS / SZCZECIN WMINM

STUDIUJ SZTUKĘ MEDIÓW

GRAFIKA -w zakresie SZTUKI MEDIÓW I ANIMACJI

studia I i II stopnia

Studia na kierunku grafika w zakresie sztuki mediów i animacji łączą różnorodne formy wyrazu artystycznego: od wideo, instalacji, poprzez sztukę w przestrzeni publicznej, działania performatywne, muzykę eksperymentalną, po postprodukcję obrazu i dźwięku oraz projektowanie publikacji multimedialnych. Poszukiwania formalno-estetyczne oraz szeroki kontekst kulturowy, społeczny i polityczny, pozwalają na rozwój indywidualnej wrażliwości, realizację przemyślanych i zaawansowanych technicznie projektów w wybranym medium. Autorskie programy zajęć przygotowują studentów do konfrontacji ze światowym dyskursem sztuki współczesnej oraz dostarczają narzędzi niezbędnych w zawodach kreatywnych.

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie to:

- kadra złożona z najlepszych artystów, projektantów i teoretyków
- indywidualne podejście do studentów
- nowocześnie wyposażone pracownie
- aktywna promocja twórczości studentów i absolwentów
- współpraca z uczelniami artystycznymi w Polsce i za granicą
- własne galerie - Zona Sztuki Aktualnej oraz Obrońców Stalingradu 17
- Festiwal Młode Wilki - jeden z ważniejszych festiwali dla młodych twórców w Polsce
- dostęp do licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych
- bliskość Berlina - europejskiej stolicy sztuki
 
Kontakt w sprawie procesu rekrutacji na studia:
 
Dział Spraw Studenckich - najlepiej odpowie na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji:

bos@akademiasztuki.eu 
 
Kontakt z sekretariatem Wydziału:
 
 
prof. dr hab.
Kamil Kuskowski
Pracownia Działań Audiowizualnych i Performatywnych

Wyjątkowość naszego wydziału - poza niespotykanie bogatą ofertą edukacyjną (trzy kierunki studiów, siedem specjalności!) - polega na nadzwyczajnej elastyczności naszych programów nauczania, na ich ciągłym dostosowywaniu do rosnących wymagań rynku sztuki i projektowania. Naszym studentom zapewniamy fascynujące studia w profesjonalnym otoczeniu; dzięki supernowoczesnym laboratoriom i wysoko wyspecjalizowanej kadrze w ciągu kilku lat tak rozwijamy ich potencjał twórczy, że po studiach nie mają żadnych problemów w znalezieniu pracy w sektorze przemysłów kreatywnych.

dr
Aleksandra Ska
Pracownia Rzeźby i Działań Przestrzennych

Pracownia Rzeźby i Działań Przestrzennych w Katedrze Nowych Mediów jest przestrzenią, w której nauka i kultura wizualna spotkają się, aby kształtować trendy kulturowe stanowiące współczesny krajobraz tożsamości. Punktem wyjścia dla poszukiwań osobistych wypowiedzi artystycznych jest wprowadzenie studenta/tki w aktualny obszar teorii i praktyki rzeźby współczesnej. Program pracowni tworzony jest zgodnie z moją praktyką artystyczną. Jest to żywy proces oparty na mojej intuicji oraz krytycznej postawie.

II rok studiów II stopnia
Eliza Zakrzewicka
Wyjatkowosc naszego wydziału - poza niespotykanie bogata oferta edukacyjna (trzy kierunki studiów, siedem specjalnosci!) - polega na nadzwyczajnej elastycznosci naszych programów nauczania, na ich ciagłym dostosowywaniu do rosnacych wymagan rynku sztuki i projektowania. Naszym studentom zapewniamy fascynujace studia w profesjonalnym otoczeniu; dzieki supernowoczesnym laboratoriom i wysoko wyspecjalizowanej kadrze w ciagu kilku lat tak rozwijamy ich potencjał twórczy, ze po studiach nie maja zadnych problemów w znalezieniu pracy w sektorze przemysłów kreatywnych.
mgr inż.
Radek Nagay
Laboratorium Wspomagania Procesów Twórczych

W Laboratorium Cyfrowej Edycji Obrazu i Dźwięku każdy artysta znajdzie narzędzia i know-how niezbędne do rozwijania swojej twórczości w oparciu o najnowsze technologie. Uczestnicy zajęć poznają tajniki cyfrowej obróbki zdjęć, składu DTP i przygotowania do druku, metody szybkiego montażu filmów czy techniki efektów specjalnych stosowanych w najnowszych hollywoodzkich produkcjach. Niezależnie od specjalizacji, można tu przyjść także po wiedzę z zakresu sztuki generatywnej czy technik multimedialnych na pograniczu światów - realnego i wirtualnego. To miejsce, w którym sztuka i nauki ścisłe spotykają się codziennie. Tu powstają animacje sterowane głosem, rzeźby tworzone przez dane statystyczne, trójwymiarowe skany sylwetek artystów, a owoce i warzywa podłączone do komputerów grają futurystyczną muzykę. Na zajęciach zajmujemy się cyfrową obróbką zdjęć, projektowaniem i przygotowaniem do druku własnego portfolio, zaproszenia na wernisaż, wizytówek, uczymy się także podstaw montażu filmów.

III rok studiów I stopnia
Konrad Wujciów

Dzięki studiowaniu na specjalności multimedia mogłem sprawdzić swoje siły w wielu artystycznych dziedzinach. Teraz w polu moich głównych zainteresowań jest film. Na Akademii mam szansę nawiązać kontakt z pracodawcami. Funkcje pośrednika spełnia tutaj Centrum Przemysłów Kreatywnych, w ramach którego realizuje m.in. zdjęcia do filmów, korekty barwne. Uważam, że najbardziej cenna jest praktyka, a dzięki licznym plenerom, warsztatom nie możemy narzekać na jej brak. Już teraz, dzięki studiom na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów mogę powiedzieć, że jestem gotów na świadome funkcjonowanie w świecie sztuki, oraz że jestem aktywnym zawodowo twórcą.

zamknij