STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ MALARSTWO
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ SZTUKĘ MEDIÓW
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ FILM EKSPERYMENTALNY
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ ANIMACJĘ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ PROJEKTOWANIE UBIORU
ZOBACZ SPOT
AS / SZCZECIN WMINM

STUDIUJ 
PROJEKTOWANIE
PRODUKTU

WZORNICTWO – w zakresie PROJEKTOWANIA PRODUKTU
 
studia I stopnia
 
Niemal wszystko, co widzimy w naszym otoczeniu – meble, przedmioty i urządzenia, jak tablet czy smartfon, samochód czy tramwaj – wszystko to efekt pracy designera. Projektowanie produktu- design- to fascynujące studiowanie procesu projektowego i nauka wykonywania prototypów zaprojektowanych przedmiotów. Już od początku studiów studenci poznają podstawy projektowania w sześciu pracowniach kierunkowych, uczą się modelowania i prototypowania, wykonując formy z drewna, metalu i tworzyw sztucznych, a także poznają najnowsze oprogramowanie do modelowania 3D oraz tajniki wycinania laserowego i obsługi obrabiarki CNC. Po każdym roku studiów zapewniamy miesiąc praktyki we współpracujących z nami firmach.

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie to:

- kadra złożona z najlepszych artystów, projektantów i teoretyków
- indywidualne podejście do studentów
- nowocześnie wyposażone pracownie
- aktywna promocja twórczości studentów i absolwentów
- współpraca z uczelniami artystycznymi w Polsce i za granicą
- własne galerie - Zona Sztuki Aktualnej oraz Obrońców Stalingradu 17
- Festiwal Młode Wilki – jeden z ważniejszych festiwali dla młodych twórców w Polsce
- dostęp do licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych
- bliskość Berlina – europejskiej stolicy sztuki

www.facebook.com/www.akademiasztuki.eu 
www.instagram.com/wminm_as 
www.twitter.com/wminm_as 
www.wminm.akademiasztuki.eu 
www.akademiasztuki.eu 
 
 
Kontakt w sprawie procesu rekrutacji na studia:

Dział Spraw Studenckich - najlepiej odpowie na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji:

bos@akademiasztuki.eu 

Kontakt z sekretariatem Wydziału:

karolina.jasinska@akademiasztuki.eu 
mgr
Maciej Karpiak
kierownik specjalności Projektowanie Produktu, Pracownia Bioniki i Multidyscyplinarnego Projektowania Produktów

Student Projektowania Produktu – to student jednego z najbardziej fascynujących zawodów przyszłości, którego edukacja trwa nieprzerwanie od przekroczenia progu uczelni. To przygoda z otaczającym nas światem. Nasi absolwenci mogą mieć kreatywny wpływ na wszystkie przedmioty z naszego codziennego otoczenia. Studia na specjalności Projektowanie Produktu odbywają się w trybie praktycznej nauki zawodu. Studenci od pierwszych zajęć pod okiem wykwalifikowanej kadry z wieloletnim doświadczeniem rozpoczynają pracę w laboratoriach realizacji, gdzie uczą się zarówno klasycznych technik pracy z drewnem, stalą, gliną, porcelaną, różnymi tkaninami itp… . Uczą się oprogramowania CAD 3D oraz pracy z maszynami sterowanymi numerycznie, ploterami laserowymi, termoformierkami, ploterami termicznymi, klasycznymi elektronarzędziami. Cały pakiet praktyczny jest uzupełniony poprzez metodologię badania tendencji i potrzeb człowieka. Proces edukacji na uczelni nasi studenci kończą z solidnym fundamentem do dalszego, dojrzałego samorozwoju.

Absolwent specjalności Projektowanie Produktu poszukuje technologicznych rozwiązań do systemowego projektowania z dbałością o człowieka i środowisko naturalne. To indywidualista lub członek interdyscyplinarnego zespołu rozwiązującego multidyscyplinarne problemy projektowe, mające w perspektywie użytkownika. Projektowanie to proces który pozwala na rozwój w oparciu o potrzeby konkretnych klientów. Niezależnie od tego w jaki proces projektowy zaangażuje się projektant mogę z pewnością stwierdzić, iż pomoże on znaleźć kolejne nowe rozwiązanie. 

Bardzo dużym atutem studiów poza kadrą praktyków z wieloletnim doświadczeniem jest wsparcie Centrum Przemysłów Kreatywnych, gdzie nasi studenci mogą w bezpośredni sposób uczestniczyć w komercjalizacji projektów dla konkretnych klientów biznesowych.

studentka II roku studiów I stopnia
Magdalena Nadarzyńska

Jeśli chcesz zdobyć odpowiednie umiejętności i doświadczenie jako designer, wybór studiów może być tylko jeden – Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Zapewne zapytacie dlaczego akurat ten Wydział przykuł moją uwagę i tu również nie będzie zaskoczenia - jako jedyny oferuje tak szerokie zaplecze dydaktyczno-naukowe. Mimo, iż jestem studentką pierwszego roku, już teraz wiem, że był to dobry wybór! Każde kolejne zajęcia utwierdzają mnie w przekonaniu, że gdybym miała wybrać jeszcze raz, poszłabym tą samą drogą.

studentka II roku studiów I stopnia
Joanna Orzechowska

Jeśli kręci Cię sztuka oraz praktyczne wykorzystanie umiejętności artystycznych to studia na kierunku wzornictwo, specjalność projektowanie produktu są najlepszym wyborem. Na roku jest nas niewielu – tym większa satysfakcja, że udało się dostać na studia, a praca w małych grupach ułatwia kontakt z wykładowcami. Jako studenci mamy nieskrępowaną możliwość rozwijania kreatywnego myślenia. Tutaj każdy dzień jest przygodą. 

zamknij