STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ MALARSTWO
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ SZTUKĘ MEDIÓW
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ FILM EKSPERYMENTALNY
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ ANIMACJĘ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ PROJEKTOWANIE PRODUKTU
ZOBACZ SPOT
AS / SZCZECIN WMINM

STUDIUJ PROJEKTOWANIE UBIORU

WZORNICTWO – w zakresie PROJEKTOWANIA UBIORU
 
studia I stopnia

Osoby studiujące projektowanie ubioru zachęcane są do eksperymentów i poszerzania środków wyrazu artystycznego, dlatego początkowo studiują równolegle projektowanie ubioru, obuwia, biżuterii i tkanin. Jednocześnie uczą się zagadnień z zakresu technologii i rzemiosła, co pozwala na dogłębne studium tematu. Adepci projektowania zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu całego procesu projektowego, zasad kroju i szycia, konstrukcji obuwia, technologii i materiałoznawstwa, tendencji w modzie, stylizacji, rysunku żurnalowego czy fotografii mody. Niebywałą zaletą studiów są bogato wyposażone pracownie: szwalnia, pracownia szewska, złotnicza i serigrafii.

 
Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie to:

- kadra złożona z najlepszych artystów, projektantów i teoretyków
- indywidualne podejście do studentów
- nowocześnie wyposażone pracownie
- aktywna promocja twórczości studentów i absolwentów
- współpraca z uczelniami artystycznymi w Polsce i za granicą
- własne galerie - Zona Sztuki Aktualnej oraz Obrońców Stalingradu 17
- Festiwal Młode Wilki – jeden z ważniejszych festiwali dla młodych twórców w Polsce
- dostęp do licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych
- bliskość Berlina – europejskiej stolicy sztuki

www.facebook.com/www.akademiasztuki.eu 
www.instagram.com/wminm_as 
www.twitter.com/wminm_as 
www.wminm.akademiasztuki.eu 
www.akademiasztuki.eu 
 
Kontakt w sprawie procesu rekrutacji na studia:

Dział Spraw Studenckich - najlepiej odpowie na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji:

bos@akademiasztuki.eu 
 
Kontakt z sekretariatem Wydziału:

karolina.jasinska@akademiasztuki.eu 
mgr
Iga Węglińska  
Pracownia Projektowania Ubioru

W Pracowni Projektowania Ubioru studenci projektują zarówno koncepcyjne jak i czysto użytkowe formy tekstylne. Studia to czas poszukiwań, dlatego jako wykładowczyni zawsze zachęcam młodych adeptów projektowania do eksperymentów i działań na pograniczu kilku dziedzin. Praca projektanta to niesamowita przygoda, którą studenci rozpoczynają z dniem przekroczenia progu uczelni. Wydział Malarstwa i Nowych Mediów daje studentom możliwość pokazania autorskiego projektu na pokazie mody już miesiąc po rozpoczęciu studiów.

II rok studiów I stopnia
Konstancja Kaźmierczyk

Jestem bardzo zadowolona z wyboru specjalności projektowanie ubioru, ponieważ na uczelni mogę rozwijać swoje umiejętności pod opieką niesamowitych ludzi. W naszych pracowniach bardzo podoba mi się otwartość na nowe i nietypowe pomysły, dzięki czemu rozwijamy myślenie w sposób projektowy.

II rok studiów I stopnia
Manuela Korecka

Cieszę się, że mogę to powiedzieć: studiuję projektowanie ubioru. Ten kierunek to nie tylko teoria, ale przede wszystkim realizacja własnych projektów od razu po przekroczeniu murów Akademii. A to wszystko pod okiem doświadczonej i pełnej pasji kadry – otwartej na nowoczesne i niebanalne pomysły.

dr hab. / prof. nadzw.
Aurelia Mandziuk-Zajączkowska
Pracownia Projektowania Tkaniny

Projektowanie - dizajn - to dziedzina, która obok nowych technologii nadaje puls rozwojowi współczesnej, nowatorskiej gospodarki. Przyszłych projektantów dla twórczego sektora gospodarki UE kształci Kierunek Wzornictwo Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów AS w Szczecinie. Profesjonalna kadra kierunku, funkcjonująca w europejskim obiegu sztuki projektowej, a także znakomicie wyposażone pracownie specjalistyczne zapewniają studentom możliwości eksperymentowania, poznawania zasad i aktywnego doświadczania procesu projektowego - procesu, którego istotą nie jest wyłącznie zaprojektowanie atrakcyjnego wzoru, lecz rozumianego, jako spójne opracowanie filozofii, strategii i formy produktu.

mgr
Anna Gregorczyk
Laboratorium Technik Krawieckich

Studenci specjalności projektowanie ubioru zdobywają wiedzę z zakresu całego procesu projektowego: od koncepcji, po realizację, co sprawia, że będą nie tylko dobrymi projektantami, ale również doskonałymi rzemieślnikami umiejącymi zrealizować własną koncepcję od początku do końca. Wzorując się na najlepszych zagranicznych uczelniach, zajęcia prowadzimy w trybie warsztatowym – co tydzień studenci intensywnie pracują tylko w jednej pracowni projektowej. W poszerzaniu wiedzy i środków wypowiedzi artystycznej pomagają bogato wyposażone pracownie: krawiecka, szewska, złotnicza i serigrafii. Ponadto dajemy młodym projektantom możliwość pracy z realnym klientem podczas realizacji projektów komercyjnych.

 
II rok studiów I stopnia
Zuzanna Wasilkowska

Studiując na specjalności projektowanie ubioru spełniam swoje marzenie, a wybór tych studiów uważam za najlepszą dotychczasową decyzję w moim życiu. Wykładowcy podsycający w nas pasję tworzenia, sprawiają, że zajęcia to sama przyjemność. Studia projektowe to także intensywna praca, ale sprawia ona ogromną satysfakcję. 

II rok studiów I stopnia
Aleksandra Słowiak

Jako studenci pierwszego roku uczęszczamy równolegle do pracowni projektowania: ubioru, biżuterii, obuwia i tkaniny.
Dla przykładu – Pracownia Projektowania Biżuterii to dla większości z nas pierwsze spotkanie ze złotnictwem. Uczymy się technik i zrozumienia materiału. Zapoznając się z rzemiosłem, zdobywamy wiedzę jak realizować własne projekty i poszerzamy w ten sposób środki wyrazu artystycznego. Ta sama idea przyświeca pozostałym pracowniom.

zamknij