STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ i PROJEKTOWANIE UX
studia I stopnia
Wydział Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie to:
- kadra złożona z najlepszych artystów, projektantów i teoretyków
- indywidualne podejście do studentów
- nowocześnie wyposażone pracownie
- aktywna promocja twórczości studentów i absolwentów
- dostęp do licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych
- bliskość Berlina – europejskiej stolicy sztuki
Sprawdzaj nasze media społecznościowe:
Akademia Sztuki w Szczecinie www.facebook.com/akademiasztuki.eu
Instagram uczelni www.instagram.com/akademiasztuki.szczecin
Instagram Studiuj Sztuke www.instagram.com/StudiujSztuke
Szczegóły dotyczące rekrutacji na naszej stronie https://www.rekrutacja.akademiasztuki.eu
Wszystkie pytania i wątpliwości rozwieje Biuro Spraw Studenckich pod adresem bos@akademiasztuki.eu
Komunikacja wizualna to specjalność, w której kształcą się przyszli projektanci graficzni. W nowoczesnych pracowniach, pod okiem nauczycieli akademickich – aktywnych zawodowo specjalistów powstają projekty piktogramów i oznaczeń, identyfikacji wizualnych i opakowań, plakatów, billboardów, reklam prasowych, książek i wydawnictw multimedialnych; projekty stron internetowych, gier komputerowych i aplikacji mobilnych. Są to studia o profilu praktycznym, więc już od pierwszego roku studenci realizują projekty na konkretne zamówienia współpracujących z nami firm i biorą udział w konkursach projektowych.
Bez komunikacji wizualnej nie moglibyśmy tworzyć wspólnoty ani rozwijać naszych indywidualnych potrzeb. Nasza specjalność opiera się na takich elementach, jak typografia, fotografia, infografika, ilustracja, film czy animacja. Studenci uczą się projektować logotypy, plakaty, opakowania, interfejsy, newslettery czy artbooki. Rozwijają swoje umiejętności manualne, ale i informatyczne, bo przecież bez komunikacji wizualnej nie istniałby Internet! Powstające w naszych pracowniach projekty mają charakter graficznie użyteczny; za ich pomocą przekazujemy wartości, idee, koncepcje czy emocje. Uczymy, jak wyrażać je lapidarnie – w postaci znaku czy infografiki – lub poprzez bardzo rozbudowaną narrację, jak książka czy animacja. Osiągnięty efekt w dużym stopniu zależy od potrzeb studenta, jego kreatywności i otwartości na dialog z otoczeniem.
Na komunikacji wizualnej mamy pięć pracowni kierunkowych. Możemy dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda praca designera, na przykład przy projektowaniu znaków graficznych, opakowań, aplikacji mobilnych, książek itp. Jest nas na roku 10 osób, więc wszyscy dobrze się znamy; w tak małej grupie mamy też bardzo ułatwiony kontakt z wykładowcami.
Studia zacząłem krótko po maturze w klasie matematyczno-fizycznej i bardzo mi się przydaje w studiowaniu designu ten rodzaj dyscypliny, jakiej uczy matematyka. Mieszkam w akademiku, 10 minut od uczelni i w zasadzie cały czas (oczywiście poza weekendami) spędzam w Akademii. Dzięki temu już teraz, po kilku miesiącach zajęć widzę, jaki zrobiłem postęp od czasu moich pierwszych projektów.