STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ MALARSTWO
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ SZTUKĘ MEDIÓW
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ FILM EKSPERYMENTALNY
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ ANIMACJĘ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ PROJEKTOWANIE PRODUKTU
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ PROJEKTOWANIE UBIORU
ZOBACZ SPOT
AS / SZCZECIN WMINM

STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ

WZORNICTWO – specjalność KOMUNIKACJA WIZUALNA
 
studia I stopnia

Komunikacja wizualna to zarówno logo i cała sfera identyfikacji wizualnej, jak i billboardy, plakaty czy systemy informacji w przestrzeni publicznej. To efekty działań w zakresie wydawnictw, typografii czy ilustracji, ale także cały świat reklam i aplikacji mobilnych. Studia obejmują zajęcia w kierunkowych pracowniach projektowania komunikacji wizualnej (identyfikacja wizualna, znak, reklama), projektowania wydawnictw i książki artystycznej, liternictwa i typografii, projektowania aplikacji mobilnych oraz projektowania opakowań. Do tego nauka najnowszego oprogramowania, przygotowania do druku, fotografii reklamowej czy podstaw programowania aplikacji mobilnych. Po każdym roku studiów zapewniamy miesiąc praktyki w firmach z branży przemysłów kreatywnych.

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie to:
- kadra złożona z najlepszych artystów, projektantów i teoretyków
- indywidualne podejście do studentów
- nowocześnie wyposażone pracownie
-  aktywna promocja twórczości studentów i absolwentów
- współpraca z uczelniami artystycznymi w Polsce i za granicą
- własne galerie - Zona Sztuki Aktualnej oraz Obrońców Stalingradu 17
- Festiwal Młode Wilki – jeden z ważniejszych festiwali dla młodych twórców w Polsce
- dostęp do licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych
- bliskość Berlina – europejskiej stolicy sztuki

 
 
Kontakt w sprawie procesu rekrutacji na studia:

Dział Spraw Studenckich - najlepiej odpowie na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji:

bos@akademiasztuki.eu 

Kontakt z sekretariatem Wydziału:

karolina.jasinska@akademiasztuki.eu 
dr hab. / prof. nadzw.
Danuta Dąbrowska
Pracownia Publikacji Multimedialnych i Ksiązki Artystycznej

Komunikacja wizualna to specjalność, w której kształcą się przyszli projektanci graficzni. W nowoczesnych pracowniach, pod okiem nauczycieli akademickich – aktywnych zawodowo specjalistów powstają projekty piktogramów i oznaczeń, identyfikacji wizualnych i opakowań, plakatów, billboardów, reklam prasowych, książek i wydawnictw multimedialnych; projekty stron internetowych, gier komputerowych i aplikacji mobilnych. Są to studia o profilu praktycznym, więc już od pierwszego roku studenci realizują projekty na konkretne zamówienia współpracujących z nami firm i biorą udział w konkursach projektowych.

studentka II roku studiów I stopnia
Marta Krysińska

Najbardziej zadowolona jestem z tego, że oprócz różnorodnych pracowni na komunikacji wizualnej mamy także dostęp do laboratoriów pozostałych specjalności – dzięki czemu np. teraz z moją grupą mogę uszyć sandały w pracowni obuwia! To będą sandały pielgrzyma, potrzebne jako rekwizyt przy realizacji filmu w pracowni kierunkowej. Mam już za sobą studia na pokrewnym kierunku, ale zdecydowałam się zacząć komunikację wizualną od początku, od pierwszego roku.

mgr
Anna Witkowska
Pracownia Publikacji Multimedialnych i Ksiązki Artystycznej

Bez komunikacji wizualnej nie moglibyśmy tworzyć wspólnoty ani rozwijać naszych indywidualnych potrzeb. Nasza specjalność opiera się na takich elementach, jak typografia, fotografia, infografika, ilustracja, film czy animacja. Studenci uczą się projektować logotypy, plakaty, opakowania, interfejsy, newslettery czy artbooki. Rozwijają swoje umiejętności manualne, ale i informatyczne, bo przecież bez komunikacji wizualnej nie istniałby Internet! Powstające w naszych pracowniach projekty mają charakter graficznie użyteczny; za ich pomocą przekazujemy wartości, idee, koncepcje czy emocje. Uczymy, jak wyrażać je lapidarnie – w postaci znaku czy infografiki – lub poprzez bardzo rozbudowaną narrację, jak książka czy animacja. Osiągnięty efekt w dużym stopniu zależy od potrzeb studenta, jego kreatywności i otwartości na dialog z otoczeniem.

II rok studiów I stopnia
Katarzyna Piotrowska

Na komunikacji wizualnej mamy pięć pracowni kierunkowych. Możemy dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda praca designera, na przykład przy projektowaniu znaków graficznych, opakowań, aplikacji mobilnych, książek itp. Jest nas na roku 10 osób, więc wszyscy dobrze się znamy; w tak małej grupie mamy też bardzo ułatwiony kontakt z wykładowcami.

II rok studiów I stopnia
Piotr Wardziukiewicz

Studia zacząłem krótko po maturze w klasie matematyczno-fizycznej i bardzo mi się przydaje w studiowaniu designu ten rodzaj dyscypliny, jakiej uczy matematyka. Mieszkam w akademiku, 10 minut od uczelni i w zasadzie cały czas (oczywiście poza weekendami) spędzam w Akademii. Dzięki temu już teraz, po kilku miesiącach zajęć widzę, jaki zrobiłem postęp od czasu moich pierwszych projektów.

zamknij