STUDIUJ EDUKACJĘ MUZYCZNĄ
STUDIUJ WOKALISTYKĘ JAZZOWĄ
STUDIUJ INSTRUMENTALISTYKĘ
STUDIUJ WOKALISTYKĘ
AS / SZCZECIN ASWS

studiuj jazz i muzykę rozrywkową

Jazz i muzyka rozrywkowa
Wydział Instrumentalny
Studia stacjonarne I stopnia, profil praktyczny
Studia stacjonarne II stopnia, profil praktyczny

Instrumenty główne do wyboru:
Saksofon, trąbka, fortepian, gitara, kontrabas, perkusja, akordeon.

Jazz i muzyka rozrywkowa to nowopowstały kierunek na Akademii Sztuki w Szczecinie.

Program studiów oparty jest o najlepsze wzorce i praktyki uczelni kształcących muzyków jazzowych w Europie i na Świecie. Kierunek zapewnia studentom możliwość wszechstronnego rozwoju w dziedzinach niezbędnych do wykonywania zawodu muzyka zarówno sesyjnego jak i solisty. Przygotowuje również do dynamicznie zmieniających się realiów sceny muzycznej, kształcąc pewnych siebie, odważnych i kompetentnych instrumentalistów.

Kadrę kierunkową tworzą aktywni artyści z solidnym dorobkiem twórczym oraz doświadczeni pedagodzy i specjaliści. Ich zadaniem jest prowadzenie studentów przez proces rozwoju własnej osobowości twórczej, wyposażając ich w wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne, które pozwalają im już podczas studiów płynnie wchodzić w relacje zawodowe oraz podejmować wartościwe i ciekawe inicjatywy twórcze.

Kierunek ma profil oraz charakter praktyczny. Oznacza to, że studenci, grając koncerty i uczestnicząc w realnych projektach artystycznych zdobywają również punkty ECTS, niezbędne do ukonczenia studiów. Taki sposób prowadzenia studiów przekłada się również na liczne ciekawe inicjatywy koncertowe i warsztatowe wpisane w dydaktykę.

Do dyspozycji studentów są wyposażone w niezbędne instrumenty sale prób, sale ćwiczen indywidualnych, studio nagran, przestrzenie koncertowe, sale multimedialne.

Oprócz kształcenia dotyczącego stricte instrumentalistyki i improwizacji, w ramach szerokiego wsparcia działalności twórczej zajęcia na kierunku odbywają się w ważnych dla rozwoju dodatkowych obszarach takich jak:
- aranżacja i kompozycja, produkcja muzyczna, rytm i instrumenty perkusyjne, marketing, prowadzenie indywidualnych projektów artystycznych, komunikacja medialna,

Szczecin jest miastem przyjaznym artystom, atrakcyjnym do życia, w którym muzyka jazzowa kwietnie od wielu lat i ma się tu bardzo dobrze. Regularnie odbywają się tu koncerty, festiwale, jam session. Bliskość Berlina i dużych jazzowych ośrodków Europy zachodzniej (np. Kopenhaga) zachęca do wymiany doświadczen z muzykami z innych Panstw. Instytucje kultury i inne podmioty organizujące regularnie koncerty jazzowe w Szczecinie zapraszają często artystów całego Świata, a obcowanie z ich twórczością stanowi ważny aspekt rozwoju studentów jazzu i muzyki rozrywkowej.
zamknij