STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WNĘTRZ
STUDIUJ SCENOGRAFIĘ I PRZESTRZEŃ WIRTUALNĄ
STUDIUJ ARCHITEKTURĘ WN. I SCENOGRAFIĘ II STOPIEŃ
STUDIUJ FILM EKSPERYMENTALNY
STUDIUJ SZTUKĘ MEDIÓW
STUDIUJ KURATORSTWO I REALIZACJĘ WYSTAW
STUDIUJ MALARSTWO
STUDIUJ GRAFIKĘ ARTYSTYCZNĄ
STUDIUJ GRAFIKĘ PROJEKTOWĄ
STUDIUJ GRY KOMPUTEROWE I RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNĄ
STUDIUJ PROJEKTOWANIE MODY
STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ I PROJEKTOWANIE UX
STUDIUJ PROJEKTOWANIE PRODUKTU
STUDIUJ WZORNICTWO II STOPIEŃ
AS / SZCZECIN ASWS

STUDIUJ FOTOGRAFIĘ

Kierunek studiów: fotografia
 
studia I i II stopnia
 
Podczas studiów I i II stopnia na kierunku fotografia studentki i studenci poznają podstawy techniki oraz teorii, które są niezbędne do realizacji fotograficznych projektów kreacyjnych i użytkowych. Zajęcia obejmują wykłady, pracę warsztatową na zajęciach i kolektywne ćwiczenia. Oswajamy narzędzia, proces tworzenia i strukturę świata fotografii. Celem takiej praktyki jest techniczne i teoretyczne przygotowanie do świadomej, autonomicznej pracy twórczej przy użyciu medium fotograficznego oraz realizacji autorskich projektów.

Zajęcia prowadzone są w trzech optymalnie wyposażonych studiach fleszowych, które pozwalają na kompleksową realizację projektów fotograficznych oraz w ciemni, w której można doświadczyć nie tylko tradycyjnej fotografii analogowej ale także jej hybrydowych odmian. Dodatkowo istnieje możliwość korzystania z infrastruktury innych naszych specjalności np. studia filmowego czy laboratorium postprodukcji cyfrowej.

Naszym studentom zapewniamy fascynujące studia w profesjonalnym otoczeniu; dzięki nowoczesnym laboratoriom i wyspecjalizowanej kadrze w ciągu kilku lat tak rozwijamy ich potencjał twórczy, że po studiach nie mają problemów w znalezieniu pracy w sektorze przemysłów kreatywnych i rozwijaniu praktyki artystycznej.

Indywidualny charakter twórczości każdej studiującej u nas osoby koresponduje z różnorodnością programów poszczególnych pracowni tworzonych przez aktywne twórczo artystki i artystów.


Wydział Sztuki Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie to:

- kadra złożona z najlepszych artystów, projektantów i teoretyków
- indywidualne podejście do studentów
- nowocześnie wyposażone pracownie
- aktywna promocja twórczości studentów i absolwentów
- współpraca z uczelniami artystycznymi w Polsce i za granicą
- własne galerie - Zona Sztuki Aktualnej oraz Obrońców Stalingradu 17
- Festiwal Młode Wilki - jeden z ważniejszych festiwali dla młodych twórców w Polsce
- dostęp do licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych
- bliskość Berlina - europejskiej stolicy sztuki
 

Sprawdzaj nasze media społecznościowe:
Akademia Sztuki w Szczecinie www.facebook.com/akademiasztuki.eu
Instagram uczelni www.instagram.com/akademiasztuki.szczecin
Instagram Studiuj Sztuke www.instagram.com/StudiujSztuke

Szczegóły dotyczące rekrutacji na naszej stronie www.rekrutacja.akademiasztuki.eu

Wszystkie pytania i wątpliwości rozwieje Biuro Spraw Studenckich pod adresem bos@akademiasztuki.eu
mgr
Paweł Kula
Pracownia Fotografii Kreacyjnej i Fotomediów

Reguły fotografowania są znane i są to umiejętności, które można posiąść poza systemem formalnej edukacji. W studiowaniu fotografii kluczowe dla mnie jest uczestnictwo we wspólnocie ludzi, których łączą podobne zainteresowania, ale którzy mają różnorodne doświadczenia i motywacje. Konfrontacja odmiennych postaw działa jak akcelerator i może doprowadzić nas w miejsca, do których w innych okolicznościach byśmy nie dotarli. Taka droga to ryzyko, ale przede wszystkim przygoda.

studentów studiów II stopnia
Marek Nelski

Ukończyłem niewyróżniające się technikum, a uczą mnie wielkie polskie nazwiska. Nie musisz być artystą by zdać na specjalność fotografia, ona przygotuje Cię by nim zostać.

mgr
Igor Omulecki
Pracownia Fotografii Kreacyjnej i Fotomediów

Podczas zajęć studenci poznają podstawy techniki oraz teorii, które są niezbędne do realizacji fotograficznych projektów kreacyjnych i użytkowych. Zajęcia obejmują wykłady, pracę warsztatową na zajęciach i ćwiczenia. Poznajemy narzędzia, proces tworzenia i strukturę świata fotografii. Celem zajęć jest techniczne i teoretyczne przygotowanie studentów do świadomej, autonomicznej pracy twórczej przy użyciu medium fotograficznego.

studentka studiów II stopnia
Karolina Nowaczyk

Studiowanie tutaj jest dla mnie początkiem przygody z fotografią i sztuką. Daje to, przy wsparciu wykładowców, szerokie możliwości rozwoju. Zaczynaliśmy od początku: światło, aparat, flesze studyjne i pierwsza odbitka w ciemni - każdy próbował, każdy popełniał błędy. Myśleć, myśleć i zamieniać to na obrazy - to wydaje mi się teraz najważniejsze.

zamknij