STUDIUJ FOTOGRAFIĘ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ MALARSTWO
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ SZTUKĘ MEDIÓW
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ ANIMACJĘ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ KOMUNIKACJĘ WIZUALNĄ
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ PROJEKTOWANIE PRODUKTU
ZOBACZ SPOT
STUDIUJ PROJEKTOWANIE UBIORU
ZOBACZ SPOT
AS / SZCZECIN WMINM

STUDIUJ FILM EKSPERYMENTALNY

GRAFIKA w zakresie FILMU EKSPERYMENTALNEGO
 
studia I i II stopnia

Studia dedykowane są nauce realizacji obrazu ruchomego we wszelkich jego przejawach. Podczas ich trwania studenci / studentki realizują liniowe i nieliniowe formy filmowe, eksplorują obszary filmu dokumentalnego i mockumentu, tworzą projekty i przestrzenie 3D /środowisko wirtualne/, eksperymentują z narracjami wideo 360, podejmują aktywności okołoteatralne, oraz działają w przestrzeni społecznej. Studia na specjalności film eksperymentalny zachęcają do odważnego stawiania pytań, uczą współodpowiedzialności wobec grupy, prowokują do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach / projektach artystycznych oraz tworzą klimat społeczności świadomej jutra. 


Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie to:

- kadra złożona z najlepszych artystów, projektantów i teoretyków
- indywidualne podejście do studentów
- nowocześnie wyposażone pracownie
-  aktywna promocja twórczości studentów i absolwentów
- współpraca z uczelniami artystycznymi w Polsce i za granicą
- własne galerie - Zona Sztuki Aktualnej oraz Obrońców Stalingradu 17
- Festiwal Młode Wilki – jeden z ważniejszych festiwali dla młodych twórców w Polsce
- dostęp do licznych wydarzeń artystycznych i kulturalnych
- bliskość Berlina – europejskiej stolicy sztuki

 
www.facebook.com/www.akademiasztuki.eu 
www.instagram.com/wminm_as 
www.twitter.com/wminm_as 
www.wminm.akademiasztuki.eu 
www.akademiasztuki.eu 

Kontakt w sprawie procesu rekrutacji na studia:

Dział Spraw Studenckich - najlepiej odpowie na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji:

Kontakt z sekretariatem Wydziału:

karolina.jasinska@akademiasztuki.eu 
dr hab. / prof. nadzw.
Hubert Czerepok
Pracownia Filmu Eksperymentalnego I

Pracownia Filmu Eksperymentalnego i Animacji I w Akademii Sztuki w Szczecinie jest sprofilowana na kształcenie w dziedzinie kina awangardowego  i eksperymentalnego. Studenci w niej studiujący zgłębiają podstawy języka filmowego jednocześnie uczą się przełamywania konwencji gatunkowych obowiązujących w kinie. Celem Pracowni jest wykształcenie wrażliwych i kreatywnych twórców, dla których przestrzeń obrazu kinematograficznego jest obszarem eksperymentu i poszukiwania. Proces edukacyjny to przede wszystkim realizowanie własnych projektów filmowych, odpowiedzi na zadane w Pracowni tematy, udział w dyskusjach, a także pokazy uznanych twórców kina awangardowego i eksperymentalnego. Zajęcia w Pracowni Filmu Eksperymentalnego polegają na merytorycznym przygotowaniu studenta do rozpoczęcia pracy filmowca – eksperymentatora oraz „opiece artystycznej“ podczas realizacji obrazów filmowych.

mgr
Robert Mleczko
Pracownia Filmu Eksperymentalnego I / Elementy języka filmowego

Bardzo istotnym elementem edukacji jest poszerzenie świadomości języka filmowego u studentów, zapoznanie ich z historią eksperymentu w filmie oraz uświadomienie roli procesu/czasu w tworzeniu dzieła filmowego. Poprzez realizowane filmy zapoznajemy studentów z szeregiem strategii reżyserskich, montażowych, postprodukcyjnych, koniecznych do ukształtowania absolwenta świadomego wagi innowacji w filmie.

II rok studiów II stopnia
Patrycja Kuracińska

Wróciłam na Akademię po dwuletniej przerwie i cieszy mnie to ile zaszło w tym czasie zmian. Teraz studiuję na drugim stopniu specjalności film eksperymentalny i animacja. Jako studenci mamy do dyspozycji studio i cały sprzęt potrzebny do stworzenia filmów, co bardzo usprawnia proces ich powstawania. Wydział Malarstwa i Nowych mediów skupia w sobie ludzi, którzy chcą razem działać, dzielić się wiedzą i doświadczeniami, dlatego założyliśmy Koło Naukowe Delfin w ramach którego chcemy organizować wykłady, warsztaty i wydawać zina. Doświadczeniem podczas pierwszego semestru, które pozwoliło mi nauczyć się najwięcej, był plener w ramach zajęć w Pracowni Filmu Krytycznego dr Karoliny Breguły. W czasie pleneru pracowaliśmy nad filmem krótkometrażowym, który miał swoją premierę podczas wystawy “Przeszłość jest obcym krajem” w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej.

II rok studiów I stopnia
Monika Olszewska

Na kierunku grafika, specjalność film eksperymentalny i animacja mogę rozwijać swój warsztat pod okiem prowadzących, nie będąc jednocześnie zmuszana do konkretnych form wyrazu. Mogę nieustannie próbować swoich sił we wszystkich filmowych konwencjach. Umożliwia mi to przede wszystkim nieograniczony dostęp do sprzętu i laboratoriów, jakich nie znajdzie się w innych szkołach w Polsce. Najważniejsi są jednak otwarci i chętni do pomocy ludzie, których nie trzeba długo namawiać do współpracy. Studiowałam już na różnych uczelniach, ale pierwszy raz w życiu jestem przekonana, że znalazłam się we właściwym miejscu.

zamknij